Ospa wietrzna – proponowana szczepionka

Fraxodi

Nasza wiedza o różnych chorobach jest coraz większa, a to oznacza, że łatwiej jest nam się przed nimi bronić. Co więcej, w wielu przypadkach udało się stworzyć szczepionki, dzięki którym można zapobiegać występowaniu tych chorób, oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio duża grupa ludzi z takich szczepionek skorzysta. Jak się okazuje, zaproponowana może nam być szczepionka przeciwko ospie wietrznej. Jest ona całkowicie bezpieczna, a co jeszcze ważniejsze, jest bardzo skuteczna, dzięki czemu korzystając z niej, znacznie zmniejszamy prawdopodobieństwo zachorowania.

Znana ospa wietrzna

Na temat ospy wietrznej mamy dostęp do wielu ważnych i sprawdzonych informacji. Wiemy, że jest to choroba zakaźna, przenoszona poprzez wirus drogą kropelkową, albo kontaktem pośrednim poprzez skorzystanie z tych samych rzeczy co chory. Wiemy również, że jej leczenie skupia się przede wszystkim na minimalizowaniu nieprzyjemnych odczuć, a więc zbijaniu zbyt wysokiej temperatury, czy zmniejszaniu uczucia swędzenia. Ale jeśli nie chcemy się męczyć z tego typu dolegliwościami, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy skorzystali ze specjalnej szczepionki.

Jest ona bardzo skuteczna, ale niestety mimo to, nie jest wpisana do kalendarza szczepień obowiązkowych. To oznacza, że jeśli chcemy skorzystać z takiej szczepionki, to sami musimy iść do lekarza i ją wykupić. Ale przy jej skuteczności, z pewnością nie ma się co zastanawiać czy warto.

Co wiemy o szczepionce?

Zanim się zaszczepimy przeciwko ospie wietrznej, to z pewnością będziemy chcieli jak najwięcej dowiedzieć się na jej temat.

Dlatego najważniejszą rzeczą jest to, że taka szczepionka zawiera żywy, ale odpowiednio osłabiony szczep wirusa. Dodatkowo żeby zadziałała w prawidłowy sposób, należy przyjąć jej dwie dawki. Chociaż jest ona szczepionką bezpieczną, to jednak musimy wiedzieć, że nie można nią szczepić: osób o słabej odporności, chorych na nowotwory czy kobiet w ciąży. Jeśli nie występują u nas tego typu przeciwwskazania, to warto wiedzieć, że bardzo rzadko przy tej szczepionce występują powikłania, a więc tak naprawdę nie mamy się czego obawiać.

Ale najbardziej z pewnością ucieszy nas to, że jej skuteczność sięga nawet 95%. Warto zobaczyć co może nam zaoferować szczepionka przeciwko ospie wietrznej. Może się okazać, że jeśli zapoznamy się z najważniejszymi informacjami na jej temat, to już nie będziemy się wahali, czy powinniśmy skorzystać z takiej szczepionki. Tym bardziej, że jest nie tylko bezpieczna, ale również bardzo skuteczna.