Ospa wietrzna u dorosłych ile może trwać?

Actiprotect

Poza tym, że ospa wietrzna u dorosłych przebiega ciężej niż u dzieci i dodatkowo jeszcze powoduje więcej powikłań, tak naprawdę nie różni się niczym więcej. To oznacza, że jeśli mamy podstawowe informacje odnośnie tego, jak przebiega ospa wietrzna, jakie daje objawy, jak ją leczyć i ile trwa, to na pewno wystarczą one również wtedy, kiedy będziemy się zastanawiać nad tym, jak to jest z tą chorobą, kiedy atakuje dorosłych ludzi. Jedynie co, to musimy być przygotowani na to, że będzie ona miała cięższy przebieg, a dodatkowo mogą się też pojawić liczne powikłania, takie jak zapalenie płuc czy mięśnia sercowego.

Wszystko jest tak samo

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że zarówno dzieci, jak i dorośli zarażają się ospą wietrzną, albo poprzez drogę kropelkową, albo poprzez korzystanie z tych samych rzeczy co chory. Dodatkowo w każdym z tych przypadków potrzebuje ona około 3 tygodni na to, aby się ujawnić. Przez ten czas możemy normalnie funkcjonować, nie zarażamy dalej i nie przyszłoby nam nawet do głowy, że mamy w sobie rozwijającego się wirusa ospy wietrznej. Dopiero później zaczyna się pojawiać temperatura i ból mięśni, chociaż te objawy są tak uniwersalne, że nadal nie będziemy mieli pojęcia, że mamy do czynienia z ospą wietrzną. Dopiero pojawienie się wysypki dwa dni później może nam uświadomić z czym się mierzymy, a co się z tym wiąże, uświadomimy sobie również powikłania, które mogą się pojawić przy tej chorobie, a które naprawdę są groźne.

Czas trwania

Kiedy chorujemy często zastanawiamy się nad tym, ile będzie trwała dana choroba i jak wiele będziemy musieli znieść. Jeśli chodzi o ospę wietrzną, to należy pamiętać, że wysypka błyskawicznie zmienia się od czerwonych plam do strupków, które już nie stanowią zagrożenia, że będziemy zarażać innych. Jednak wysypka pojawiać się może w kilku rzutach, a to oznacza, że w pewnym momencie na naszym ciele będą krosty, które będą w różnym stadium rozwoju. Dopiero kiedy wszystkie się wysuszą i zamienią w strupki, będziemy mogli mieć pewność, że już nie zarażamy. To oznacza, że ospa wietrzna może trwać około 2 tygodni, aż nie przestaniemy zarażać. Jednak trzeba też pamiętać, że strupki odpadają po około 8 dniach, a więc kolejny tydzień należałoby doliczyć, do czasu kiedy całkowicie wyzdrowiejemy i już nic nie będzie nam przypominało o chorobie. Warto jak najwięcej wiedzieć o ospie wietrznej, zwłaszcza o tym jaki ma ona wpływ na dorosłych, jeśli nie przebyli jej oni w wieku dziecięcym. Wówczas będziemy wiedzieli z czym ona się wiąże i na co trzeba być przygotowanym.