Ospa wietrzna a medycyna naturalna

Tak naprawdę przed ospą wietrzną możemy się obronić jedynie wtedy, kiedy skorzystamy ze specjalnych szczepionek. Są one bardzo skuteczne, a to oznacza, że istnieje naprawdę duża szansa, że jeśli z nich skorzystamy, to nie będziemy musieli się martwić tą chorobą, a co się z tym wiąże, również powikłaniami jakie mogą w jej wyniku się pojawić. Jednak nawet jeśli już zachorowaliśmy, to możemy próbować korzystać z naturalnych sposobów na zwalczenie choroby i zmniejszenie natężenia jej występowania.

Co oferuje medycyna naturalna?

Ospa wietrzna jest chorobą zakaźną, którą bardzo łatwo można się zarazić poprzez drogę kropelkową. Pierwsze objawy pojawiają się po 3 tygodniach od zakażenia, a ustępują samoistnie po około dwóch tygodniach. Jednak gorączka, a przede wszystkim swędząca wysypka, która wówczas występuje, mogą sprawić, że przechodzenie tej choroby będzie szczególnie uciążliwe, zwłaszcza dla dziecka.

Dlatego warto zobaczyć, co proponuje medycyna naturalna – dzięki temu dowiemy się z jakich naturalnych preparatów możemy korzystać, żeby móc zmniejszyć te dolegliwości. Przede wszystkim, na podrażnioną i swędzącą skórę spokojnie możemy zastosować sodę oczyszczoną. Przywróci ona równowagę kwasowo-zasadową i sprawi, że skóra będzie miała odpowiedni poziom pH.

Można w takim roztworze z sody namoczyć ściereczkę i położyć na ciało, albo dodać ją do kąpieli. Jako okład na ciało i dodatek do kąpieli można dodać także modłę indyjską. To zioło zadziała przeciwwirusowo i pomoże wysuszyć strupki, łagodząc jednocześnie swędzenie.

Co jeszcze możemy zastosować?
Jeśli chcemy wykorzystać medycynę naturalną do leczenia ospy wietrznej, pamiętajmy o marchwi i kolendrze. Przygotowana z nich zupa będzie pomagała w procesie gojenia, a chrupanie surowej marchwi pomoże zwiększyć odporność. Jeśli chcemy zmniejszyć swędzenie skóry, a jednocześnie zminimalizować pojawienie się blizn, to warto przygotować kąpiel z płatków owsianych.

Co więcej, dla zwiększenia skuteczności, warto ją wykonywać regularnie. Medycyna naturalna zwraca także uwagę na znaczenie brązowego octu, który pomoże przy rozdrażnionej skórze, zapobiegnie bliznom, wysuszy pęcherze, ale również pomoże zwalczyć sam wirus ospy wietrznej. Jak się okazuje, medycyna naturalna nie jest w stanie ochronić nas przed zarażeniem się ospą wietrzną, bo to może zrobić jedynie odpowiednio przygotowana szczepionka.

Ale z wiedzy jaką niesie ze sobą medycyna naturalna możemy skorzystać po to, aby w naturalny sposób, przy wykorzystaniu składników, które niejednokrotnie mamy w kuchni, zmniejszyć swędzenie, wysuszyć pęcherzyki i zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się blizn.